Sauna 2018-04-18T19:30:50+00:00

Project Description

Sauna Mrągowo

Zrelaksuj się z Power Gym!

Sauna jest dobrym sposobem na relaks i szybkie odzyskanie sił – wysoka temperatura rozluźnia ciało, łagodzi bóle mięśni i stawów.

Dbając o komfort naszych klubowiczów, oferujemy saunę fińską (suchą). Naszym klubowiczom miejsca w saunie udostępniamy nieodpłatnie, co powinno zachęcić korzystających z zajęć aerobiku, siłowni i sali cardio do odpoczynku i regeneracji w najcieplejszych pomieszczeniach klubu.

Zalety sauny:
Powszechnie uważa się ją za doskonały środek profilaktyczny przeciw chorobom przeziębienia. Usprawnia grę naczyniową – zwłaszcza skóry, kończyn i śluzówek, zapobiega rozwinięciu się infekcji wirusowej, bakteryjnej i wielu innych chorób. Skorzystanie z sauny w początkowej fazie przeziębienia przerywa chorobę górnych dróg oddechowych i grypę.

Zalety korzystania z sauny:

Przystąpienie do kąpieli.

  1. Do kąpieli nie należy przystępować na czczo lub po zbyt obfitym posiłku, a także po wypiciu dużej ilości wody – bezwzględnie należy wykluczyć napoje alkoholowe. Osobom zdrowym, biorącym kąpiel w celach profilaktycznych, zaleca się korzystanie z sauny do trzech razy w tygodniu.
  2. Pierwsza faza kąpieli. Przed korzystaniem z sauny należy wziąć prysznic, używając do tego mydła. Następnie wycieramy się do sucha i owijamy ręcznikiem, po czym wchodzimy do sauny i jak najszybciej zamykamy drzwi, by uniknąć strat ciepła.
  3. Druga faza kąpieli. W gorącej saunie należy usiąść lub położyć się na najniższej ławce. Oczekując na rozpoczęcie pocenia, ze względów higienicznych należy podłożyć pod całe ciało (również pod nogi) duży ręcznik kąpielowy, tak aby wchłaniał cały pot.
  4. Kiedy jesteśmy dostatecznie przegrzani, polewamy rozgrzane kamienie małą ilością wody. W chwili maksymalnego przegrzania, któremu zawsze towarzyszy uczucie „już dłużej nie wytrzymam” należy saunę opuścić.
  5. Trzecia faza kąpieli. Po opuszczeniu sauny należy przystąpić do ochładzania ciała pod prysznicem. W momencie doznania pierwszego uczucia zimna pod prysznicem, przerywamy ochładzanie i wchodzimy do sauny lub pomieszczenia przeznaczonego do wypoczynku.
  6. Czwarta faza kąpieli. Jest to ostatnia bardzo istotna faza kąpieli, występująca bezpośrednio po ostatnim chłodzeniu. Niedostateczne obniżenie temperatury nagrzanych tkanek powoduje dalsze niepożądane pocenie, bóle głowy, złe samopoczucie, itp.
  7. Używanie mydła po ukończeniu kąpieli w saunie jest błędem. Usuwa się bowiem w ten sposób substancje ochronne i niepotrzebnie wysusza skórę. Po dokładnym wysuszeniu ciała i owinięciu się suchym ręcznikiem, przechodzimy do miejsca przeznaczonego na wypoczynek.
  8. Utracone płyny należy uzupełnić bezpośrednio po kąpieli pijąc wody mineralne, sok pomidorowy, zawierający dużą ilość potasu, soki owocowo – warzywne lub mleko.